2a. lega - regionale

Ma 24.08.2021
SC Balerna
AS Castello
0
1
no. gara 127688
FC Solduno
AC Vallemaggia
2
0
no. gara 127686
Me 25.08.2021
AC Sementina
AC Arbedo-Castione
1
2
no. gara 127685
FC Cadenazzo
Vedeggio Calcio 1
1
2
no. gara 127684
AC Malcantone
FC Agno 1
2
2
no. gara 127683
AS Coldrerio
FC Morbio
0
0
no. gara 127682
FC Rapid Lugano 1
FC Collina d'Oro
1
4
no. gara 127687
Sa 28.08.2021
Vedeggio Calcio 1
AC Sementina
2
1
no. gara 127693
FC Morbio
AS Castello
2
2
no. gara 127689
FC Collina d'Oro
SC Balerna
2
1
no. gara 127690
AC Arbedo-Castione
FC Solduno
2
3
no. gara 127692
AS Coldrerio
AC Malcantone
0
4
no. gara 127695
AC Vallemaggia
FC Rapid Lugano 1
2
2
no. gara 127691
Do 29.08.2021
FC Cadenazzo
FC Agno 1
2
1
no. gara 127694
Ve 03.09.2021
FC Cadenazzo
AS Coldrerio
4
1
no. gara 127697
Sa 04.09.2021
FC Rapid Lugano 1
AC Arbedo-Castione
3
0
no. gara 127700
SC Balerna
AC Vallemaggia
1
0
no. gara 127701
AC Malcantone
FC Morbio
2
1
no. gara 127696
Do 05.09.2021
FC Solduno
Vedeggio Calcio 1
0
0
no. gara 127699
AC Sementina
FC Agno 1
3
1
no. gara 127698
AS Castello
FC Collina d'Oro
1
2
no. gara 127702
Ve 10.09.2021
FC Rapid Lugano 1
FC Agno 1
1
1
no. gara 127713
FC Cadenazzo
FC Morbio
1
2
no. gara 127710
Sa 11.09.2021
AS Castello
AC Arbedo-Castione
3
5
no. gara 127715
FC Collina d'Oro
AC Vallemaggia
2
2
no. gara 127716
SC Balerna
Vedeggio Calcio 1
2
0
no. gara 127714
AC Sementina
AC Malcantone
1
0
no. gara 127711
Do 12.09.2021
FC Solduno
AS Coldrerio
0
0
no. gara 127712
Me 15.09.2021
FC Morbio
FC Collina d'Oro
0
2
no. gara 127703
AC Vallemaggia
AS Castello
1
0
no. gara 127704
AC Arbedo-Castione
SC Balerna
1
0
no. gara 127705
Vedeggio Calcio 1
FC Rapid Lugano 1
4
2
no. gara 127706
FC Solduno
FC Agno 1
1
2
no. gara 127707
AS Coldrerio
AC Sementina
1
2
no. gara 127708
FC Cadenazzo
AC Malcantone
2
0
no. gara 127709
Sa 18.09.2021
19:00
AC Arbedo-Castione
FC Collina d'Oro
no. gara 127718
19:30
FC Morbio
AC Vallemaggia
no. gara 127717
20:00
AS Coldrerio
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127721
20:00
AC Malcantone
FC Solduno
no. gara 127722
Do 19.09.2021
15:00
FC Agno 1
SC Balerna
no. gara 127720
16:00
Vedeggio Calcio 1
AS Castello
no. gara 127719
16:30
FC Cadenazzo
AC Sementina
no. gara 127723
Gi 23.09.2021
20:30
FC Collina d'Oro
Vedeggio Calcio 1
no. gara 127729
Sa 25.09.2021
19:30
FC Rapid Lugano 1
AC Malcantone
no. gara 127726
20:00
AS Castello
FC Agno 1
no. gara 127728
Do 26.09.2021
10:15
SC Balerna
AS Coldrerio
no. gara 127727
15:00
AC Vallemaggia
AC Arbedo-Castione
no. gara 127730
15:15
AC Sementina
FC Morbio
no. gara 127724
16:00
FC Solduno
FC Cadenazzo
no. gara 127725
Ve 01.10.2021
20:30
FC Morbio
AC Arbedo-Castione
no. gara 127731
Sa 02.10.2021
20:00
Vedeggio Calcio 1
AC Vallemaggia
no. gara 127732
Do 03.10.2021
15:00
FC Agno 1
FC Collina d'Oro
no. gara 127733
15:00
AS Coldrerio
AS Castello
no. gara 127734
15:15
AC Sementina
FC Solduno
no. gara 127737
16:00
AC Malcantone
SC Balerna
no. gara 127735
16:00
FC Cadenazzo
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127736
Ve 08.10.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
Vedeggio Calcio 1
no. gara 127744
Sa 09.10.2021
19:00
FC Collina d'Oro
AS Coldrerio
no. gara 127742
19:30
AS Castello
AC Malcantone
no. gara 127741
19:30
SC Balerna
FC Cadenazzo
no. gara 127740
19:30
FC Rapid Lugano 1
AC Sementina
no. gara 127739
Do 10.10.2021
15:00
AC Vallemaggia
FC Agno 1
no. gara 127743
16:00
FC Solduno
FC Morbio
no. gara 127738
Sa 16.10.2021
18:30
AS Coldrerio
AC Vallemaggia
no. gara 127747
19:30
FC Morbio
Vedeggio Calcio 1
no. gara 127745
Do 17.10.2021
15:00
FC Agno 1
AC Arbedo-Castione
no. gara 127746
15:00
FC Cadenazzo
AS Castello
no. gara 127749
15:00
FC Solduno
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127751
15:15
AC Sementina
SC Balerna
no. gara 127750
16:00
AC Malcantone
FC Collina d'Oro
no. gara 127748
Ve 22.10.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
AS Coldrerio
no. gara 127757
Sa 23.10.2021
19:00
FC Collina d'Oro
FC Cadenazzo
no. gara 127755
19:30
FC Rapid Lugano 1
FC Morbio
no. gara 127752
19:30
SC Balerna
FC Solduno
no. gara 127753
19:30
AS Castello
AC Sementina
no. gara 127754
20:00
Vedeggio Calcio 1
FC Agno 1
no. gara 127758
Do 24.10.2021
15:00
AC Vallemaggia
AC Malcantone
no. gara 127756
Sa 30.10.2021
18:30
AS Coldrerio
Vedeggio Calcio 1
no. gara 127760
19:30
FC Morbio
FC Agno 1
no. gara 127759
19:30
FC Rapid Lugano 1
SC Balerna
no. gara 127765
20:00
FC Cadenazzo
AC Vallemaggia
no. gara 127762
Do 31.10.2021
15:00
FC Solduno
AS Castello
no. gara 127764
15:15
AC Sementina
FC Collina d'Oro
no. gara 127763
16:00
AC Malcantone
AC Arbedo-Castione
no. gara 127761
Ve 05.11.2021
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Cadenazzo
no. gara 127770
20:30
SC Balerna
FC Morbio
no. gara 127766
Sa 06.11.2021
18:00
AS Castello
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127767
19:00
FC Collina d'Oro
FC Solduno
no. gara 127768
Do 07.11.2021
15:00
AC Vallemaggia
AC Sementina
no. gara 127769
15:00
Vedeggio Calcio 1
AC Malcantone
no. gara 127771
15:00
FC Agno 1
AS Coldrerio
no. gara 127772
Ve 04.03.2022
20:30
AC Arbedo-Castione
AC Sementina
no. gara 127776
Sa 05.03.2022
Vedeggio Calcio 1
FC Cadenazzo
no. gara 127775
19:00
FC Collina d'Oro
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127778
19:30
FC Morbio
AS Coldrerio
no. gara 127773
19:30
AS Castello
SC Balerna
no. gara 127779
Do 06.03.2022
15:00
FC Agno 1
AC Malcantone
no. gara 127774
15:00
AC Vallemaggia
FC Solduno
no. gara 127777
Sa 12.03.2022
SC Balerna
FC Collina d'Oro
no. gara 127781
19:30
AS Castello
FC Morbio
no. gara 127780
20:00
FC Rapid Lugano 1
AC Vallemaggia
no. gara 127782
20:00
FC Agno 1
FC Cadenazzo
no. gara 127785
20:00
AC Malcantone
AS Coldrerio
no. gara 127786
Do 13.03.2022
FC Solduno
AC Arbedo-Castione
no. gara 127783
15:15
AC Sementina
Vedeggio Calcio 1
no. gara 127784
Ve 18.03.2022
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127791
Sa 19.03.2022
Vedeggio Calcio 1
FC Solduno
no. gara 127790
19:00
FC Collina d'Oro
AS Castello
no. gara 127793
19:30
FC Morbio
AC Malcantone
no. gara 127787
20:00
AS Coldrerio
FC Cadenazzo
no. gara 127788
Do 20.03.2022
15:00
FC Agno 1
AC Sementina
no. gara 127789
15:00
AC Vallemaggia
SC Balerna
no. gara 127792
Sa 26.03.2022
SC Balerna
AC Arbedo-Castione
no. gara 127796
19:00
FC Collina d'Oro
FC Morbio
no. gara 127794
19:30
AS Castello
AC Vallemaggia
no. gara 127795
20:00
FC Rapid Lugano 1
Vedeggio Calcio 1
no. gara 127797
20:00
AC Malcantone
FC Cadenazzo
no. gara 127800
Do 27.03.2022
FC Agno 1
FC Solduno
no. gara 127798
15:15
AC Sementina
AS Coldrerio
no. gara 127799
Ve 01.04.2022
20:30
AC Arbedo-Castione
AS Castello
no. gara 127806
Sa 02.04.2022
Vedeggio Calcio 1
SC Balerna
no. gara 127805
19:30
FC Morbio
FC Cadenazzo
no. gara 127801
20:00
AC Malcantone
AC Sementina
no. gara 127802
20:00
AS Coldrerio
FC Solduno
no. gara 127803
Do 03.04.2022
15:00
FC Agno 1
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127804
15:00
AC Vallemaggia
FC Collina d'Oro
no. gara 127807
Sa 09.04.2022
SC Balerna
FC Agno 1
no. gara 127811
19:00
FC Collina d'Oro
AC Arbedo-Castione
no. gara 127809
19:30
AS Castello
Vedeggio Calcio 1
no. gara 127810
20:00
FC Rapid Lugano 1
AS Coldrerio
no. gara 127812
Do 10.04.2022
FC Solduno
AC Malcantone
no. gara 127813
15:00
AC Vallemaggia
FC Morbio
no. gara 127808
15:15
AC Sementina
FC Cadenazzo
no. gara 127814
Ve 22.04.2022
20:30
AC Arbedo-Castione
AC Vallemaggia
no. gara 127821
Sa 23.04.2022
Vedeggio Calcio 1
FC Collina d'Oro
no. gara 127820
19:30
FC Morbio
AC Sementina
no. gara 127815
20:00
AS Coldrerio
SC Balerna
no. gara 127818
20:00
AC Malcantone
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127817
20:00
FC Cadenazzo
FC Solduno
no. gara 127816
Do 24.04.2022
15:00
FC Agno 1
AS Castello
no. gara 127819
Ve 29.04.2022
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Morbio
no. gara 127822
Sa 30.04.2022
SC Balerna
AC Malcantone
no. gara 127826
19:00
FC Collina d'Oro
FC Agno 1
no. gara 127824
19:30
AS Castello
AS Coldrerio
no. gara 127825
20:00
FC Rapid Lugano 1
FC Cadenazzo
no. gara 127827
Do 01.05.2022
FC Solduno
AC Sementina
no. gara 127828
15:00
AC Vallemaggia
Vedeggio Calcio 1
no. gara 127823
Sa 07.05.2022
Vedeggio Calcio 1
AC Arbedo-Castione
no. gara 127835
19:30
FC Morbio
FC Solduno
no. gara 127829
20:00
FC Cadenazzo
SC Balerna
no. gara 127831
20:00
AC Malcantone
AS Castello
no. gara 127832
20:00
AS Coldrerio
FC Collina d'Oro
no. gara 127833
Do 08.05.2022
15:00
FC Agno 1
AC Vallemaggia
no. gara 127834
15:15
AC Sementina
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127830
Ve 13.05.2022
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Agno 1
no. gara 127837
Sa 14.05.2022
Vedeggio Calcio 1
FC Morbio
no. gara 127836
SC Balerna
AC Sementina
no. gara 127841
19:00
FC Collina d'Oro
AC Malcantone
no. gara 127839
19:30
AS Castello
FC Cadenazzo
no. gara 127840
20:00
FC Rapid Lugano 1
FC Solduno
no. gara 127842
Do 15.05.2022
15:00
AC Vallemaggia
AS Coldrerio
no. gara 127838
Sa 21.05.2022
19:30
FC Morbio
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127843
20:00
FC Cadenazzo
FC Collina d'Oro
no. gara 127846
20:00
AC Malcantone
AC Vallemaggia
no. gara 127847
20:00
AS Coldrerio
AC Arbedo-Castione
no. gara 127848
Do 22.05.2022
FC Solduno
SC Balerna
no. gara 127844
15:00
FC Agno 1
Vedeggio Calcio 1
no. gara 127849
15:15
AC Sementina
AS Castello
no. gara 127845
Sa 28.05.2022
19:30
FC Collina d'Oro
AC Sementina
no. gara 127854
19:30
AS Castello
FC Solduno
no. gara 127855
20:00
FC Agno 1
FC Morbio
no. gara 127850
20:00
Vedeggio Calcio 1
AS Coldrerio
no. gara 127851
20:00
AC Arbedo-Castione
AC Malcantone
no. gara 127852
20:00
AC Vallemaggia
FC Cadenazzo
no. gara 127853
20:00
SC Balerna
FC Rapid Lugano 1
no. gara 127856
Sa 04.06.2022
19:30
FC Morbio
SC Balerna
no. gara 127857
20:00
FC Rapid Lugano 1
AS Castello
no. gara 127858
20:00
FC Solduno
FC Collina d'Oro
no. gara 127859
20:00
AC Sementina
AC Vallemaggia
no. gara 127860
20:00
FC Cadenazzo
AC Arbedo-Castione
no. gara 127861
20:00
AC Malcantone
Vedeggio Calcio 1
no. gara 127862
20:00
AS Coldrerio
FC Agno 1
no. gara 127863